Вакцинація тварин - один з найважливіших профілактичних заходів. Цей захід потрібен для того, щоб захистити наших домашніх улюбленцыв від багатьох інфекційних захворювань. Про вакцинацію є дуже багато статей.

Аналізуючи минулі роки, можна однозначно сказати, що собак і кішок необхідно вакцинувати щорічно. Декоративних порід собак і кішок, які НЕ виходять на вулицю необхідно так само проводить вакцинацію. Тому що, навіть якщо тварина НЕ гуляє, то немає гарантії, що вона «не зустрінеться» з інфекцією. Мікроорганізми можуть потрапити в будинок на одязі, руках і взутті власника тварини.

Дуже поширений міф про те, що старі тварини не потребують щеплення, тому що з віком набувають міцний імунітет. Це омана. Імовірність інфекційних захворювань зберігається в будь-якому віці. У старих тварин ці захворювання можуть проходити не типово, що ускладнює їх діагностику. Вакцинацію скасовують тільки при наявності серйозних захворювань в будь-якому віці.

За 10-14 днів до вакцинації тварині необхідно дати протиглисний засіб. Прищеплюють тільки клінічно здорових тварин. Після вакцинації бувають деякі зміни поведінки тварини. Вважається нормою, якщо протягом перших 1-3 днів у тварини з'являється деяка млявість, сонливість, зниження апетиту. Іноді на місці введення вакцини з'являється припухлість. Патологією вважається алергічна реакція. Це може бути реакція негайного типу, коли протягом перших 30 хв. після ін'єкції з'являється набряк, утруднюється дихання і тварина втрачає свідомість. Реакція на вакцину уповільненої дії розвивається протягом наступних днів і характеризується появою сверблячки, почервонінням в місці введення вакцини, набряком. Іноді у тварини буває підвищення температури, пронос, блювота. При появі таких симптомів після вакцинації необхідно звернутися до ветеринарного лікаря в вет. клініку.

  • Собак і тхорів необхідно вакцинувати проти чуми м'ясоїдних, парво- і короновірусного ентериту, аденовірусної інфекції, парагрипу, лептоспірозу та сказу.
  • Кішкам потрібно робити вакцинацію проти сказу, панлейкопенії, інфекційного ринотрахеїту, калицивірусніої інфекції, хламідіозу і вірусної лейкемії кішок. Існують вакцини від шкірних грибкових захворювань і кровепаразитарних хвороб. Ними прищеплюють і собак і кішок.
  • Багато міських жителів містять у себе вдома декоративних кроликів. Цим тваринкам також потрібно робити щеплення. Кроликів прищеплюють з 1,5 місяців проти міксоматозу і геморагічної хвороби. Повторюють вакцинацію кроликам кожні 9 міс.

Щоб наші домашні вихованці завжди були активними та життєрадісними, потрібно не забувати про щорічні профілактичні щеплення. І всі ці щеплення ви зможете зробити у нашій клініці.

Завжди чекаємо на вас, та ваших улюбленців у ветеринарній клініці "Айболіт"

Ми знаходимося за адресою м.Дружківка, вул. Ушакова, 1а

Уся інформація за номером:  +380(66)144-62-61